Zamysleli jste se nad tím, co (především) dělají v dnešní době zakladatelé populárních portálů s hacking tematikou? Možná byste se divili. Aktualizovaný příspěvek z roku 2011.
Michal Truban (bhole na blackhole.sk)
2011 - CEO WebSupport[link]
2024 - Progresívne Slovensko[link]
Miroslav Pikus (Pajkus/m0dus v CzERT/SERT/hysteria.sk)
2011 - Projekt manažer a ředitel prodeje u Nethemba[link]
2024 - IT Security auditor, consultant, lecturer[link]
Martin (Čmelík) Holovský (cm3l1k1 na security-portal.cz)
2011 - Senior Secure Services Analyst at DHL[link]
2024 - Head of Security Architecture at DHL[link]
Jakub Marian (Kub@z na SOOM.cz)
2011 - Student MFF UK[link]
2024 - JMarian Founder[link]
Roman Kümmel (.cCuMiNn. na SOOM.cz)
2011 - Hopi Popi, a.s.
2024 - CEO Penterep[link]
Jaromír Vaněk (Profik123 na HackPages.cz)
2011 - Student ČVUT[link]
2024 - Software Engineer at Meta | ex-AWS[link]
Dominik Pintér (cZokL na NeT-WaY.localstudio.org)
2011 - Senior Developer at Kentico Software[link]
2024 - CEO at Kentico[link]
[Brno 30. 10. 2018] Bezpečnosti není nikdy dost, a proto vznikl nový webový projekt SecurityHeaders.cz, který je určen všem webmasterům a majitelům internetových prezentací. Nové stránky obsahují mnoho informací a doporučení jak zvýšit zabezpečení webových prezentací a aplikací pomocí bezpečnostních hlaviček.
Poskytnutí účinné a aktivní ochrany zákazníků před kybernetickými útoky? Přesně takový cíl má nově založená aliance Cybersecurity Tech Accord. Podívejte se, s jakými zásadami chtějí globální IT firmy bojovat za vyšší bezpečnost nás všech.
Společnost Red Hat představila novou verzi linuxové platformy Enterprise Linux ve verzi 7.5, která je určena pro komerční nasazení. Jaké změny přináší a proč si zaslouží pozornost firem, které neberou bezpečnost na lehkou váhu?
Co by se stalo, kdyby některý ze zaměstnanců společnosti Apple vynesl ven, jak bude vypadat a co bude umět další iPhone? Nejen to prozrazuje interní dokument.
Zakladatel a šéf Facebooku odpovídal dlouhé hodiny na otázky v rámci slyšení před americkými kongresmany. Kromě opakovaných omluv za kauzu Cambridge Analytica zaznělo z úst Marka Zuckerberga i několik velmi podstatných informací, které ovlivní bezpečnost jednotlivců i firem.
Proč by s malwarem měly bojovat pouze velké antivirové společnosti? Přesně takovou otázku si položili zakladatelé projektu PolySwarm, který nyní v rámci soutěže nabízí bezpečnostním expertům z celého světa kryptoměnu Nectar jako odměnu za odhalení škodlivého kódu.
Je zde možná vůbec největší bezpečností skandál v historii sociálních sítí. Uživatelská data Facebooku měla sloužit politickým účelům. Padají hlavy, uživatelé ruší profily a Mark Zuckerberg přiznává chybu.
Mobilní telefony se mohou velmi snadno stát slabým bodem firemní IT bezpečnosti. S výběrem mobilních telefonů, které splňují firemní a bezpečností standardy, nově pomůže seznam firmy Google.
Veletrh MWC 2018 v Barceloně vedle řady technologických novinek odhalil i několik bezpečnostních témat, mezi kterými si nemalý prostor získala prezentace antivirové firmy ESET. Ta uvádí, že až 90 % chytrých TV s Androidem je v ohrožení.
Říkáte si, že ve světě investování do kryptoměn už nemůže být volné místo pro další podvody? V tom případě vás zcela jistě překvapí aktuální kauza, která připomíná nebezpečí Unicode kódování v doménových jménech.
Útok ransonware stojí napadenou společnost v průměru 133 tisíc amerických dolarů. Alespoň to tvrdí závěry globálního průzkumu společnosti Sophos, která se specializuje na ochranu sítí.
Kryptoměny a jejich rostoucí tržní kapitalizace je magnetem nejen na investory z celého světa, ale také na různé bezpečnostní hrozby. Na ty musí reagovat jednotlivci, směnárny i výrobci hardware peněženek.
Po téměř 14 letech od schválení technologie WPA2 (Wi-Fi Protected Access 2) představilo sdružení Wi-Fi Alliance na veletrhu CES klíčovou novinku v podobě další generace tohoto typu ochrany bezdrátových sítí.
Společnost Intel a celá řada dalších výrobců čipů nebude na začátek roku 2018 vzpomínat v dobrém. Vše odstartovalo odhalení závažné bezpečnostní chyby v čipech architektury x86 a podle všeho nabere celá aféra ještě na otáčkách.
Pokud vaše zařízení napadne virus, znamená to obvykle ztracený víkend, zálohování, mazání a instalování. Jakkoliv se ale tento scénář může jevit jako nejhorší možný, ukazuje se, že může být ve skutečnosti ještě hůř.
Tradičním vánočním zvykem jsou kromě lití olova a házení střevícem také kompilace nejčastějších hesel za uplynulý rok. A tak ani my tuto každoroční tradici neporušíme a přesvědčíme se, že i letos je opět (spoiler alert!) nejčastějším heslem 123456. Co však dále říkají statistiky? Změnilo se něco?
Začátkem prosince, zhruba v době, kdy se u nás rojili čerti a andělé, se to v Londýně hemžilo černými klobouky. Pojďme se podívat, co zajímavého se tam událo.